LT1125CJ
LT1125CJ
  • Manufacturer: Analog Devices Inc.
  • CONEVO NO: LT1125CJ
  • Package: 14-CDIP (0.300", 7.62mm)
Parameters
Mfr Analog Devices Inc.
Series LT®
Package Tube
Product Status Obsolete
Amplifier Type General Purpose
Number of Circuits 4
Output Type -
Slew Rate 4.5V/µs
Gain Bandwidth Product 12.5 MHz
Current - Input Bias 8 nA
Voltage - Input Offset 30 µV
Current - Supply 2.3mA (x4 Channels)
Voltage - Supply Span (Min) 8 V
Voltage - Supply Span (Max) 44 V
Operating Temperature 0°C ~ 70°C
Mounting Type Through Hole
Package / Case 14-CDIP (0.300", 7.62mm)