| Parameters | |
|---|---|
| Series | Si500S |
| RoHS | RoHS |
| Type | XO (Standard) |
| Output | CMOS |
| Ratings | - |
| Function | Enable/Disable, Standby |
| Part Status | Obsolete |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Base Resonator | Crystal |
| Package / Case | 6-SMD, No Lead |
| Size / Dimension | - |
| Voltage - Supply | 1.8V |
| Programmable Type | Blank (User Must Program) |
| Frequency Stability | - |
| Height - Seated (Max) | - |
| Operating Temperature | - |
| Current - Supply (Max) | 19mA |
| Available Frequency Range | 900 kHz ~ 200 MHz |
| Spread Spectrum Bandwidth | - |
| Frequency Stability (Total) | - |