74V1T32STR
74V1T32STR
  • Manufacturer: STMicroelectronics
  • CONEVO NO: 74V1T32STR
  • Package: SC-74A, SOT-753
  • Datasheet: PDF
Parameters
Mfr STMicroelectronics
Series 74V
Package Tape & Reel (TR)
Product Status Obsolete
Logic Type OR Gate
Number of Circuits 1
Number of Inputs 2
Features -
Voltage - Supply 4.5V ~ 5.5V
Current - Quiescent (Max) 1 µA
Current - Output High, Low 8mA, 8mA
Input Logic Level - Low 0.8V
Input Logic Level - High 2V
Max Propagation Delay @ V, Max CL 7.5ns @ 5V, 50pF
Operating Temperature -55°C ~ 125°C