LD39130SJ25R
LD39130SJ25R
  • Manufacturer: STMicroelectronics
  • CONEVO NO: LD39130SJ25R
  • Package: 4-UFBGA, FCBGA
  • Datasheet: PDF
Parameters
Mfr STMicroelectronics
Series -
Package Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Output Configuration Positive
Output Type Fixed
Number of Regulators 1
Voltage - Input (Max) 5.5V
Voltage - Output (Min/Fixed) 2.5V
Voltage - Output (Max) -
Voltage Dropout (Max) 0.3V @ 300mA (Typ)
Current - Output 300mA
Current - Quiescent (Iq) 45 µA
PSRR 70dB ~ 65dB (1kHz ~ 10kHz)
Control Features Enable
Protection Features Over Current, Over Temperature, Soft Start
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 4-UFBGA, FCBGA
Supplier Device Package 4-FlipChip (.69x.69)
Base Product Number LD39130
RoHS Status ROHS3 Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL) 1 (Unlimited)
REACH Status REACH Unaffected
ECCN EAR99
HTSUS 8542.39.0001
Other Names 497-14207-2
Standard Package 5,000
Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 300mA 4-FlipChip (.69x.69)