TLV27L2CDGKR
TLV27L2CDGKR
  • Manufacturer: Texas Instruments
  • CONEVO NO: TLV27L2CDGKR
  • Package: 8-TSSOP, 8-MSOP (0.118", 3.00mm Width)
  • Datasheet: PDF
Parameters
Mfr Texas Instruments
Series -
Package Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Amplifier Type General Purpose
Number of Circuits 2
Output Type Rail-to-Rail
Slew Rate 0.06V/µs
Gain Bandwidth Product 160 kHz
Current - Input Bias 1 pA
Voltage - Input Offset 500 µV
Current - Supply 7µA (x2 Channels)
Current - Output / Channel 400 µA
Voltage - Supply Span (Min) 2.7 V
Voltage - Supply Span (Max) 16 V
Operating Temperature 0°C ~ 70°C
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 8-TSSOP, 8-MSOP (0.118", 3.00mm Width)