GEN4-ULCD-50DT-SB-PI
  • Manufacturer: 4D Systems Pty Ltd
  • CONEVO NO: GEN4-ULCD-50DT-SB-PI
Interface Parallel/Serial
Dot Pixels 800 x 480 (WVGA)
Part Status Active
Touchscreen Resistive
Display Mode Transmissive
Display Type TFT - Color
Viewing Area 108.00mm W x 64.80mm H
Background Color -
Diagonal Screen Size 5" (127.00mm)
DISPLAY LCD TFT 5.0" 800X480