SK-GEN4-24DT-AR
  • Manufacturer: 4D Systems Pty Ltd
  • CONEVO NO: SK-GEN4-24DT-AR
  • Package: Box
Parameters
Series gen4
RoHS RoHS
Backlight LED - White
Interface I²C, SPI, TTL
Dot Pixels 240 x 320
Part Status Active
Touchscreen Resistive
Display Mode Transmissive
Display Type TFT - Color
Viewing Area 36.70mm W x 49.00mm H
Graphics Color Red, Green, Blue (RGB)
Controller Type -
Background Color -
Diagonal Screen Size 2.4" (60.96mm)
DISPLAY LCD TFT 2.4" 240X320