SK-GEN4-28DT-PI
  • Manufacturer: 4D Systems Pty Ltd
  • CONEVO NO: SK-GEN4-28DT-PI
Backlight LED - White
Interface I²C, SPI, TTL
Dot Pixels 240 x 320
Part Status Active
Touchscreen Resistive
Display Mode Transmissive
Display Type TFT - Color
Viewing Area 43.20mm W x 57.60mm H
Background Color -
Diagonal Screen Size 2.8" (71.12mm)
DISPLAY LCD TFT 2.8" 240X320