SK-GEN4-32DT-PI
  • Manufacturer: 4D Systems Pty Ltd
  • CONEVO NO: SK-GEN4-32DT-PI
  • Package: Box
Parameters
Series gen4
RoHS RoHS
Backlight LED - White
Interface I²C, SPI, TTL
Dot Pixels 240 x 320
Part Status Active
Touchscreen Resistive
Display Mode Transmissive
Display Type TFT - Color
Viewing Area 48.60mm W x 64.80mm H
Graphics Color Red, Green, Blue (RGB)
Controller Type -
Background Color -
Diagonal Screen Size 3.2" (81.28mm)
DISPLAY LCD TFT 3.2" 240X320