SK-GEN4-50D-CLB-SB
  • Manufacturer: 4D Systems Pty Ltd
  • CONEVO NO: SK-GEN4-50D-CLB-SB
Backlight LED - White
Interface Parallel/Serial
Dot Pixels 800 x 480 (WVGA)
Part Status Active
Touchscreen -
Display Mode Transmissive
Display Type TFT - Color
Viewing Area 108.00mm W x 64.80mm H
Background Color -
Diagonal Screen Size 5" (127.00mm)
DISPLAY LCD TFT 5.0" 800X480