SK-GEN4-70D-SB-AR
  • Manufacturer: 4D Systems Pty Ltd
  • CONEVO NO: SK-GEN4-70D-SB-AR
Backlight LED - White
Interface Parallel/Serial
Dot Pixels 800 x 480 (WVGA)
Part Status Active
Touchscreen -
Display Mode Transmissive
Display Type TFT - Color
Viewing Area 154.00mm W x 85.92mm H
Background Color -
Diagonal Screen Size 7" (177.80mm)
DISPLAY LCD TFT 7.0" 800X480