S-1318D33-A4T2U4
S-1318D33-A4T2U4
  • Manufacturer: ABLIC Inc.
  • CONEVO NO: S-1318D33-A4T2U4
  • Package: 4-SMD, Flat Lead Exposed Pad
  • Datasheet: PDF
Parameters
Mfr ABLIC Inc.
Series S-1318
Package Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Output Configuration Positive
Output Type Fixed
Number of Regulators 1
Voltage - Input (Max) 5.5V
Voltage - Output (Min/Fixed) 3.3V
Voltage - Output (Max) -
Voltage Dropout (Max) 0.05V @ 10mA
Current - Output 100mA
Current - Quiescent (Iq) 250 nA
PSRR -
Control Features Enable
Protection Features Over Current
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 4-SMD, Flat Lead Exposed Pad
Supplier Device Package HSNT-4-B
Base Product Number S-1318
RoHS Status ROHS3 Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL) 1 (Unlimited)
ECCN EAR99
HTSUS 8542.39.0001
Standard Package 10,000
Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 100mA HSNT-4-B