S-817B22AUA-CWLT2G
S-817B22AUA-CWLT2G
  • Manufacturer: ABLIC Inc.
  • CONEVO NO: S-817B22AUA-CWLT2G
  • Package: TO-243AA
  • Datasheet: PDF
Parameters
Mfr ABLIC Inc.
Series S-817
Package Tape & Reel (TR)
Product Status Not For New Designs
Output Configuration Positive
Output Type Fixed
Number of Regulators 1
Voltage - Input (Max) 10V
Voltage - Output (Min/Fixed) 2.2V
Voltage - Output (Max) -
Voltage Dropout (Max) 0.67V @ 10mA
Current - Output 35mA
Current - Quiescent (Iq) 2.5 µA
PSRR -
Control Features -
Protection Features -
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Mounting Type Surface Mount
Package / Case TO-243AA
Supplier Device Package SOT-89-3
Base Product Number S-817
RoHS Status RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL) 1 (Unlimited)
ECCN EAR99
HTSUS 8542.39.0001
Standard Package 1,000
Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 35mA SOT-89-3