S-817B34AUA-CWXT2U
S-817B34AUA-CWXT2U
  • Manufacturer: ABLIC Inc.
  • CONEVO NO: S-817B34AUA-CWXT2U
Package Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Number of Regulators 1
Voltage - Input (Max) 10V
Voltage - Output (Min/Fixed) 3.4V
Voltage - Output (Max) -
Voltage Dropout (Max) 0.41V @ 10mA
Current - Output 50mA
Protection Features -
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Standard Package 1,000
Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 50mA SOT-89-3