S-817B42AUA-CXFT2G
S-817B42AUA-CXFT2G
  • Manufacturer: ABLIC Inc.
  • CONEVO NO: S-817B42AUA-CXFT2G
Package Tape & Reel (TR)
Product Status Not For New Designs
Number of Regulators 1
Voltage - Input (Max) 10V
Voltage - Output (Min/Fixed) 4.2V
Voltage - Output (Max) -
Voltage Dropout (Max) 0.3V @ 10mA
Current - Output 65mA
Protection Features -
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Standard Package 1,000
Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 65mA SOT-89-3