ABL-24.576MHZ-B2F
  • Manufacturer: Abracon LLC
  • CONEVO NO: ABL-24.576MHZ-B2F
  • Package: HC-49/US
Parameters
Series ABL
RoHS RoHS
Type MHz Crystal
Ratings -
Frequency 24.576 MHz
Part Status Active
Mounting Type Through Hole
Operating Mode Fundamental
Package / Case HC-49/US
Load Capacitance 18pF
Size / Dimension 0.453" L x 0.197" W (11.50mm x 5.00mm)
Frequency Stability ±50ppm
Frequency Tolerance ±20ppm
Height - Seated (Max) 0.138" (3.50mm)
Operating Temperature -20°C ~ 70°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 40 Ohms
CRYSTAL 24.5760MHZ 18PF TH