AISR-01-333J
  • Manufacturer: Abracon LLC
  • CONEVO NO: AISR-01-333J
Features -
Q @ Freq 100 @ 50kHz
Shielding Shielded
Tolerance ±5%
Inductance 33 mH
Material - Core Ferrite
Size / Dimension 0.425" Dia (10.80mm)
DC Resistance (DCR) 26Ohm Max
Current Rating (Amps) 17 mA
Height - Seated (Max) 0.551" (14.00mm)
Operating Temperature -25°C ~ 85°C
Supplier Device Package -
Frequency - Self Resonant 160kHz
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 1 kHz
FIXED IND 33MH 17MA 26 OHM TH