AMDLA1004Q-150MT
  • Manufacturer: Abracon LLC
  • CONEVO NO: AMDLA1004Q-150MT
  • Package: Nonstandard
Parameters
Series AMDLA1004Q
RoHS RoHS
Type Molded
Ratings AEC-Q200
Features -
Q @ Freq -
Shielding Shielded
Tolerance ±20%
Inductance 15 µH
Part Status Active
Mounting Type Surface Mount
Package / Case Nonstandard
Material - Core Metal
Size / Dimension 0.433" L x 0.394" W (11.00mm x 10.00mm)
DC Resistance (DCR) 45mOhm Max
Current Rating (Amps) 6.25 A
Height - Seated (Max) 0.157" (4.00mm)
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package -
Frequency - Self Resonant -
Current - Saturation (Isat) 7A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
FIXED IND 15UH 6.25A 45 MOHM SMD