AMDLA1707S-470MT
  • Manufacturer: Abracon LLC
  • CONEVO NO: AMDLA1707S-470MT
  • Package: Nonstandard
Parameters
Series AMDLA1707S
RoHS RoHS
Type Molded
Ratings -
Shielding Shielded
Tolerance ±20%
Inductance 47 µH
Material - Core Metal
Size / Dimension 0.701" L x 0.665" W (17.80mm x 16.90mm)
DC Resistance (DCR) 47mOhm Max
Current Rating (Amps) 9.5 A
Height - Seated (Max) 0.276" (7.00mm)
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package -
Frequency - Self Resonant -
Current - Saturation (Isat) 9.8A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
FIXED IND 47UH 9.5A 47 MOHM SMD