AMDLA4020Q-2R2MT
  • Manufacturer: Abracon LLC
  • CONEVO NO: AMDLA4020Q-2R2MT
  • Package: Nonstandard
Parameters
Series AMDLA4020Q
RoHS RoHS
Type Molded
Ratings AEC-Q200
Shielding Shielded
Tolerance ±20%
Inductance 2.2 µH
Material - Core Metal
Size / Dimension 0.173" L x 0.157" W (4.40mm x 4.00mm)
DC Resistance (DCR) 38mOhm Max
Current Rating (Amps) 4.2 A
Height - Seated (Max) 0.079" (2.00mm)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Supplier Device Package -
Frequency - Self Resonant -
Current - Saturation (Isat) 4.2A
Inductance Frequency - Test 1 MHz
FIXED IND 2.2UH 4.2A 38 MOHM SMD