AMPLA1707S-330MT
  • Manufacturer: Abracon LLC
  • CONEVO NO: AMPLA1707S-330MT
  • Package: Nonstandard
Parameters
Material - Core Carbonyl Powder
Size / Dimension 0.693" L x 0.665" W (17.60mm x 16.90mm)
DC Resistance (DCR) 44mOhm Max
Current Rating (Amps) 10.7 A
Height - Seated (Max) 0.276" (7.00mm)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Supplier Device Package -
Frequency - Self Resonant -
Current - Saturation (Isat) 20A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Series AMPLA1707S
RoHS RoHS
Type Molded
Ratings -
Features -
Q @ Freq -
Shielding Shielded
Tolerance ±20%
Inductance 33 µH
Part Status Active
Mounting Type Surface Mount
Package / Case Nonstandard
FIXED IND 33UH 10.7A 44 MOHM SMD