AMPLA1707S-4R7MT
  • Manufacturer: Abracon LLC
  • CONEVO NO: AMPLA1707S-4R7MT
Shielding Shielded
Tolerance ±20%
Inductance 4.7 µH
Material - Core Carbonyl Powder
Size / Dimension 0.693" L x 0.665" W (17.60mm x 16.90mm)
DC Resistance (DCR) 5.5mOhm Max
Current Rating (Amps) 25 A
Height - Seated (Max) 0.276" (7.00mm)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Supplier Device Package -
Frequency - Self Resonant -
Current - Saturation (Isat) 50A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
FIXED IND 4.7UH 25A 5.5 MOHM SMD