ASPI-1306T-2R2M-T
  • Manufacturer: Abracon LLC
  • CONEVO NO: ASPI-1306T-2R2M-T
  • Package: Nonstandard
Parameters
Series ASPI-1306T
RoHS RoHS
Type Wirewound
Ratings -
Features -
Q @ Freq -
Shielding Unshielded
Tolerance ±20%
Inductance 2.2 µH
Part Status Active
Mounting Type Surface Mount
Package / Case Nonstandard
Material - Core Ferrite
Size / Dimension 0.730" L x 0.600" W (18.54mm x 15.24mm)
DC Resistance (DCR) 14mOhm Max
Current Rating (Amps) 7.1 A
Height - Seated (Max) 0.280" (7.11mm)
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Supplier Device Package -
Frequency - Self Resonant 80MHz
Current - Saturation (Isat) 16A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
FIXED IND 2.2UH 7.1A 14 MOHM SMD