AWCR-12.00MD
  • Manufacturer: Abracon LLC
  • CONEVO NO: AWCR-12.00MD
  • Package: Radial - 3 Lead, 2.50mm Pitch
Parameters
Series AWCR
RoHS RoHS
Type Ceramic
Height 0.394" (10.00mm)
Features Built in Capacitor
Frequency 12 MHz
Impedance 30 Ohms
Capacitance 30 pF
Part Status Obsolete
Mounting Type Through Hole
Package / Case Radial - 3 Lead, 2.50mm Pitch
Size / Dimension 0.394" L x 0.197" W (10.00mm x 5.00mm)
Frequency Stability ±0.3%
Frequency Tolerance ±0.5%
Operating Temperature -25°C ~ 85°C
CERAMIC RES 12.0000MHZ 30PF T/H