C2E-32.000-8-1010-M
  • Manufacturer: Aker Technology USA
  • CONEVO NO: C2E-32.000-8-1010-M
  • Package: 4-SMD, No Lead
Parameters
Series C2E
RoHS RoHS
Type MHz Crystal
Ratings -
Frequency 32 MHz
Part Status Active
Mounting Type Surface Mount
Operating Mode Fundamental
Package / Case 4-SMD, No Lead
Load Capacitance 8pF
Size / Dimension 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Frequency Stability ±10ppm
Frequency Tolerance ±10ppm
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)
Operating Temperature -10°C ~ 70°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 50 Ohms
CRYSTAL 32MHZ 8PF SMD