C3E-16.384-4-1015-R3
  • Manufacturer: Aker Technology USA
  • CONEVO NO: C3E-16.384-4-1015-R3
  • Package: 4-SMD, No Lead
Parameters
Series C3E
RoHS RoHS
Type MHz Crystal
Ratings -
Frequency 16.384 MHz
Part Status Active
Mounting Type Surface Mount
Operating Mode Fundamental
Package / Case 4-SMD, No Lead
Load Capacitance 4pF
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Frequency Stability ±15ppm
Frequency Tolerance ±10ppm
Height - Seated (Max) 0.030" (0.75mm)
Operating Temperature -20°C ~ 70°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 100 Ohms
CRYSTAL 16.3840MHZ 4PF SMD