AD8044ARZ-14
AD8044ARZ-14
  • Manufacturer: Analog Devices Inc.
  • CONEVO NO: AD8044ARZ-14
  • Package: 14-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
  • Datasheet: PDF
Parameters
Mfr Analog Devices Inc.
Series -
Package Tube
Product Status Active
Amplifier Type Voltage Feedback
Number of Circuits 4
Output Type Rail-to-Rail
Slew Rate 190V/µs
-3db Bandwidth 160 MHz
Current - Input Bias 2 µA
Voltage - Input Offset 1.4 mV
Current - Supply 11.5mA
Current - Output / Channel 30 mA
Voltage - Supply Span (Min) 3 V
Voltage - Supply Span (Max) 12 V
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 14-SOIC (0.154", 3.90mm Width)