ADA4610-4ARZ
ADA4610-4ARZ
  • Manufacturer: Analog Devices Inc.
  • CONEVO NO: ADA4610-4ARZ
  • Package: 14-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
  • Datasheet: PDF
Parameters
HTSUS 8542.33.0001
Standard Package 56
Mfr Analog Devices Inc.
Series -
Package Tube
Product Status Active
Amplifier Type J-FET
Number of Circuits 4
Output Type Rail-to-Rail
Slew Rate 61V/µs
Gain Bandwidth Product 16.3 MHz
-3db Bandwidth 9.5 MHz
Current - Input Bias 5 pA
Voltage - Input Offset 400 µV
Current - Supply 1.6mA (x4 Channels)
Current - Output / Channel 79 mA
Voltage - Supply Span (Min) 10 V
Voltage - Supply Span (Max) 30 V
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 14-SOIC (0.154", 3.90mm Width)