ADG1204YRUZ
ADG1204YRUZ
  • Manufacturer: Analog Devices Inc.
  • CONEVO NO: ADG1204YRUZ
  • Package: 14-TSSOP (0.173", 4.40mm Width)
  • Datasheet: PDF
Parameters
Mfr Analog Devices Inc.
Series -
Package Tube
Product Status Active
Switch Circuit SP4T
Multiplexer/Demultiplexer Circuit 4:1
Number of Circuits 1
On-State Resistance (Max) 190Ohm
Channel-to-Channel Matching (ΔRon) 6Ohm
Voltage - Supply, Single (V+) 12V
Voltage - Supply, Dual (V±) ±15V
Switch Time (Ton, Toff) (Max) 85ns, 110ns
-3db Bandwidth 800MHz
Charge Injection -0.7pC
Channel Capacitance (CS(off), CD(off)) 1.5pF, 4.2pF
Current - Leakage (IS(off)) (Max) 100pA
Crosstalk -80dB @ 1MHz
Operating Temperature -40°C ~ 125°C (TA)
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 14-TSSOP (0.173", 4.40mm Width)
Supplier Device Package 14-TSSOP
Base Product Number ADG1204
RoHS Status ROHS3 Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL) 1 (Unlimited)
REACH Status REACH Unaffected
ECCN EAR99
HTSUS 8542.39.0001
Standard Package 96
1 Circuit IC Switch 4:1 190Ohm 14-TSSOP