ADSP-2191MKCAZ-160
ADSP-2191MKCAZ-160
  • Manufacturer: Analog Devices Inc.
  • CONEVO NO: ADSP-2191MKCAZ-160
  • Package: 144-LFBGA
Mfr Analog Devices Inc.
Series ADSP-21xx
Package Tray
Product Status Active
Type Fixed Point
Interface Host Interface, SPI, SSP, UART
Clock Rate 160MHz
Non-Volatile Memory External
On-Chip RAM 160kB
Voltage - I/O 3.00V, 3.30V
Voltage - Core 2.50V
Operating Temperature 0°C ~ 70°C (TA)