ADSP-BF531SBBCZ400
ADSP-BF531SBBCZ400
  • Manufacturer: Analog Devices Inc.
  • CONEVO NO: ADSP-BF531SBBCZ400
  • Package: 160-LFBGA, CSPBGA
Mfr Analog Devices Inc.
Series Blackfin®
Package Tray
Product Status Active
Type Fixed Point
Interface SPI, SSP, UART
Clock Rate 400MHz
Non-Volatile Memory ROM (1kB)
On-Chip RAM 52kB
Voltage - I/O 3.30V
Voltage - Core 1.20V
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)