ADSP-BF561SKB500
ADSP-BF561SKB500
  • Manufacturer: Analog Devices Inc.
  • CONEVO NO: ADSP-BF561SKB500
  • Package: 297-BGA
Mfr Analog Devices Inc.
Series Blackfin®
Package Tray
Product Status Obsolete
Type Fixed Point
Interface SPI, SSP, UART
Clock Rate 500MHz
Non-Volatile Memory External
On-Chip RAM 328kB
Voltage - I/O 2.50V, 3.30V
Voltage - Core 1.25V
Operating Temperature 0°C ~ 70°C (TA)