LT1460KCS3-3.3#TRPBF
LT1460KCS3-3.3#TRPBF
  • Manufacturer: Analog Devices Inc.
  • CONEVO NO: LT1460KCS3-3.3#TRPBF
  • Package: TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Series -
Package Tape & Reel (TR)
Output Type Fixed
Voltage - Output (Min/Fixed) 3.3V
Current - Output 40 mA
Tolerance ±0.5%
Temperature Coefficient 50ppm/°C
Noise - 0.1Hz to 10Hz 4ppmp-p
Noise - 10Hz to 10kHz 4ppmrms
Voltage - Input 4.2V ~ 20V
Current - Supply 220µA
Operating Temperature 0°C ~ 70°C (TA)
Mounting Type Surface Mount
Package / Case TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Supplier Device Package SOT-23-3
HTSUS 8542.39.0001
Standard Package 2,500
Series Voltage Reference IC Fixed 3.3V V ±0.5% 40 mA SOT-23-3