LT1580CR-2.5#TRPBF
LT1580CR-2.5#TRPBF
  • Manufacturer: Analog Devices Inc.
  • CONEVO NO: LT1580CR-2.5#TRPBF
  • Package: TO-263-8, D²Pak (7 Leads + Tab), TO-263CA
Series -
Package Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Applications Converter, Intel Pentium®
Voltage - Input 1.79V ~ 6V
Number of Outputs 1
Voltage - Output 2.5V
Operating Temperature 0°C ~ 125°C