LT1581CT7-2.5#PBF
LT1581CT7-2.5#PBF
  • Manufacturer: Analog Devices Inc.
  • CONEVO NO: LT1581CT7-2.5#PBF
  • Package: TO-220-7 Formed Leads
Series -
Package Tube
Product Status Active
Applications Converter, Intel Pentium®
Voltage - Input 1.68V ~ 6V
Number of Outputs 1
Voltage - Output 2.5V
Operating Temperature 0°C ~ 125°C