LT1790BCS6-1.25#TRPBF
LT1790BCS6-1.25#TRPBF
  • Manufacturer: Analog Devices Inc.
  • CONEVO NO: LT1790BCS6-1.25#TRPBF
Output Type Fixed
Voltage - Output (Min/Fixed) 1.25V
Current - Output 5 mA
Tolerance ±0.1%
Temperature Coefficient 25ppm/°C
Noise - 0.1Hz to 10Hz 10µVp-p
Noise - 10Hz to 10kHz 14µVrms
Voltage - Input 2.6V ~ 18V
Current - Supply 75µA
Operating Temperature 0°C ~ 70°C (TA)