LT1790BCS6-4.096#TRPBF
LT1790BCS6-4.096#TRPBF
  • Manufacturer: Analog Devices Inc.
  • CONEVO NO: LT1790BCS6-4.096#TRPBF
Output Type Fixed
Voltage - Output (Min/Fixed) 4.096V
Current - Output 5 mA
Tolerance ±0.1%
Temperature Coefficient 25ppm/°C
Noise - 0.1Hz to 10Hz 60µVp-p
Noise - 10Hz to 10kHz 89µVrms
Voltage - Input 4.6V ~ 18V
Current - Supply 80µA
Operating Temperature 0°C ~ 70°C (TA)