LT1790BIS6-3.3#TRPBF
LT1790BIS6-3.3#TRPBF
  • Manufacturer: Analog Devices Inc.
  • CONEVO NO: LT1790BIS6-3.3#TRPBF
Output Type Fixed
Voltage - Output (Min/Fixed) 3.3V
Current - Output 5 mA
Tolerance ±0.1%
Temperature Coefficient 25ppm/°C
Noise - 0.1Hz to 10Hz 50µVp-p
Noise - 10Hz to 10kHz 67µVrms
Voltage - Input 3.8V ~ 18V
Current - Supply 80µA
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)