LT6200IS8-10#PBF
LT6200IS8-10#PBF
  • Manufacturer: Analog Devices Inc.
  • CONEVO NO: LT6200IS8-10#PBF
  • Package: 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
  • Datasheet: PDF
Parameters
Voltage - Supply Span (Min) 2.5 V
Voltage - Supply Span (Max) 12.6 V
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Supplier Device Package 8-SO
Base Product Number LT6200
RoHS Status ROHS3 Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL) 1 (Unlimited)
REACH Status REACH Unaffected
ECCN EAR99
HTSUS 8542.33.0001
Other Names -2735-LT6200IS8-10#PBF
Standard Package 100
Mfr Analog Devices Inc.
Series -
Package Tube
Product Status Active
Amplifier Type General Purpose
Number of Circuits 1
Output Type Rail-to-Rail
Slew Rate 450V/µs
Gain Bandwidth Product 1.6 GHz
Current - Input Bias 23 µA
Voltage - Input Offset 2.5 mV
Current - Supply 20mA
Current - Output / Channel 90 mA