LT6654AHLS8-2.048
LT6654AHLS8-2.048
  • Manufacturer: Analog Devices Inc.
  • CONEVO NO: LT6654AHLS8-2.048
  • Package: 8-CLCC
  • Datasheet: PDF
Parameters
Mfr Analog Devices Inc.
Series -
Package Tube
Product Status Obsolete
Reference Type Series
Output Type Fixed
Voltage - Output (Min/Fixed) 2.048V
Current - Output 10 mA
Tolerance ±0.05%
Temperature Coefficient 20ppm/°C
Noise - 0.1Hz to 10Hz 1ppmp-p
Noise - 10Hz to 10kHz 2ppmrms
Voltage - Input 2.548V ~ 36V
Current - Supply 600µA
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 8-CLCC
Supplier Device Package 8-CLCC (5x5)
Base Product Number LT6654
Moisture Sensitivity Level (MSL) 1 (Unlimited)
ECCN OBSOLETE
HTSUS 0000.00.0000
Standard Package 1
Series Voltage Reference IC Fixed 2.048V V ±0.05% 10 mA 8-CLCC (5x5)