LT6654AHS6-2.5#TRMPBF
LT6654AHS6-2.5#TRMPBF
  • Manufacturer: Analog Devices Inc.
  • CONEVO NO: LT6654AHS6-2.5#TRMPBF
  • Package: SOT-23-6 Thin, TSOT-23-6
Series -
Package Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Reference Type Series
Output Type Fixed
Voltage - Output (Min/Fixed) 2.5V
Current - Output 10 mA
Tolerance ±0.05%
Temperature Coefficient 10ppm/°C
Noise - 0.1Hz to 10Hz 1.5ppmp-p
Noise - 10Hz to 10kHz 2ppmrms
Voltage - Input 3V ~ 36V
Current - Supply 600µA
Operating Temperature -40°C ~ 125°C (TA)