LT6654BHS6-2.048#TRMPBF
LT6654BHS6-2.048#TRMPBF
  • Manufacturer: Analog Devices Inc.
  • CONEVO NO: LT6654BHS6-2.048#TRMPBF
  • Package: SOT-23-6 Thin, TSOT-23-6
Series -
Package Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Reference Type Series
Output Type Fixed
Voltage - Output (Min/Fixed) 2.048V
Current - Output 10 mA
Tolerance ±0.1%
Temperature Coefficient 20ppm/°C
Noise - 0.1Hz to 10Hz 1ppmp-p
Noise - 10Hz to 10kHz 2ppmrms
Voltage - Input 2.548V ~ 36V
Current - Supply 600µA
Operating Temperature -40°C ~ 125°C (TA)