LT6656BCS6-3.3#TRMPBF
LT6656BCS6-3.3#TRMPBF
  • Manufacturer: Analog Devices Inc.
  • CONEVO NO: LT6656BCS6-3.3#TRMPBF
  • Package: SOT-23-6 Thin, TSOT-23-6
  • Datasheet: PDF
Parameters
Mfr Analog Devices Inc.
Series -
Package Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Reference Type Series
Output Type Fixed
Voltage - Output (Min/Fixed) 3.3V
Current - Output 5 mA
Tolerance ±0.1%
Temperature Coefficient 20ppm/°C
Noise - 0.1Hz to 10Hz 30ppmp-p
Noise - 10Hz to 10kHz -
Voltage - Input 3.8V ~ 18V
Current - Supply 1.5µA
Operating Temperature 0°C ~ 70°C (TA)