LT6660JCDC-3.3#TRPBF
LT6660JCDC-3.3#TRPBF
  • Manufacturer: Analog Devices Inc.
  • CONEVO NO: LT6660JCDC-3.3#TRPBF
Output Type Fixed
Voltage - Output (Min/Fixed) 3.3V
Current - Output 20 mA
Tolerance ±0.4%
Temperature Coefficient 20ppm/°C
Noise - 0.1Hz to 10Hz 4ppmp-p
Noise - 10Hz to 10kHz 4ppmrms
Voltage - Input 5.8V ~ 30V
Current - Supply 220µA
Operating Temperature 0°C ~ 70°C (TA)
Standard Package 2,500
Series Voltage Reference IC Fixed 3.3V V ±0.4% 20 mA 3-DFN (2x2)