LTC1530IS8-3.3#PBF
LTC1530IS8-3.3#PBF
  • Manufacturer: Analog Devices Inc.
  • CONEVO NO: LTC1530IS8-3.3#PBF
  • Package: 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
  • Datasheet: PDF
Parameters
Mfr Analog Devices Inc.
Series -
Package Tube
Product Status Active
Applications Controller, Intel Pentium® II, AMD-K6®-2
Voltage - Input 3.75V ~ 13.2V
Number of Outputs 1
Voltage - Output 3.3V
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)