LTC3350IUHF#PBF
LTC3350IUHF#PBF
  • Manufacturer: Analog Devices Inc.
  • CONEVO NO: LTC3350IUHF#PBF
  • Package: 38-WFQFN Exposed Pad
Series -
Package Tube
Product Status Active
Applications Supercapacitor Backup Controller
Current - Supply 4mA
Voltage - Supply 4.5V ~ 35V
Operating Temperature -40°C ~ 125°C (TJ)