LTC4058XEDD-4.2#PBF
LTC4058XEDD-4.2#PBF
  • Manufacturer: Analog Devices Inc.
  • CONEVO NO: LTC4058XEDD-4.2#PBF
  • Package: 8-WFDFN Exposed Pad
Series -
Package Tube
Programmable Features Current
Fault Protection -
Charge Current - Max 950mA
Battery Pack Voltage 4.2V
Voltage - Supply (Max) 6.5V
Interface -
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)