LTC4065LEDC-4.1#TRMPBF
LTC4065LEDC-4.1#TRMPBF
  • Manufacturer: Analog Devices Inc.
  • CONEVO NO: LTC4065LEDC-4.1#TRMPBF
  • Package: 6-WFDFN Exposed Pad
Series -
Package Tape & Reel (TR)
Programmable Features -
Fault Protection -
Charge Current - Max 250mA
Battery Pack Voltage 4.1V
Voltage - Supply (Max) 5.5V
Interface -
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)