LTC6905CS5-100#TRPBF
LTC6905CS5-100#TRPBF
  • Manufacturer: Analog Devices Inc.
  • CONEVO NO: LTC6905CS5-100#TRPBF
  • Package: SOT-23-5 Thin, TSOT-23-5
  • Datasheet: PDF
Parameters
Mfr Analog Devices Inc.
Series -
Package Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Type Oscillator, Silicon
Count -
Frequency 100MHz
Voltage - Supply 2.7V ~ 5.5V
Current - Supply 8 mA
Operating Temperature -40°C ~ 85°C