DS1005S-75+
DS1005S-75+
  • Manufacturer: Analog Devices Inc./Maxim Integrated
  • CONEVO NO: DS1005S-75+
  • Package: 16-SOIC (0.295", 7.50mm Width)
  • Datasheet: PDF
Parameters
Mfr Analog Devices Inc./Maxim Integrated
Series -
Package Tube
Product Status Obsolete
Number of Taps/Steps 5
Function Nonprogrammable
Delay to 1st Tap 15ns
Tap Increment 15 ns
Available Total Delays 75ns
Number of Independent Delays 1
Voltage - Supply 4.75V ~ 5.25V
Operating Temperature 0°C ~ 70°C
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 16-SOIC (0.295", 7.50mm Width)
Supplier Device Package 16-SOIC
Base Product Number DS1005
RoHS Status ROHS3 Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL) 1 (Unlimited)
REACH Status REACH Unaffected
ECCN EAR99
HTSUS 8542.39.0001
Standard Package 45
Delay Line IC Nonprogrammable 5 Tap 75ns 16-SOIC (0.295", 7.50mm Width)